Spirální stabilizace páteře

Spiralstabilization

Komplexní rehabilitace páteře metodou Spiralstabilization je ideálním preventivním cvičením i komplexním rehabilitačním programem. Salón Masáže JV Regenerace Vám nabízí tuto zcela jedinečnou techniku masážních a mobilizačních cvičení jako formu řešení Vašich potíží.

Pravidelné cvičení je preventivní zejména na tzv. civilizační nemoci. Tyto nemoci vznikají zejména v důsledku dlouhodobého sezení a malé míry přirozeného pohybu.

Autorem metody Spiralstabilization je Český lékař MUDr. Richard Smíšek. MUDr. Smíšek objasnil propojení mezi svaly s tendencí ke zkrácení, které se řetězí vertikálně a svaly s tendencí k ochabnutí, které se řetězí spirálně. Vyvinul metodiku, která na neurofyziologickém podkladě optimalizuje svalovou balanci, vyrovnává držení těla a navozuje správný stereotyp chůze.

Mgr. Jana Dolejší absolvovala školení, vedené samotným zakladatelem této techniky, MUDr. Richardem Smíškem. V létě roku 2011 asistovala Mgr. Jana Dolejší MUDr. Richardovi Smíškovi při vedení pětidenního kurzu pro německé lektory. Mgr. Jana Dolejší absolvovala kurzy:

 • kurz cvičení I a II
 • kurz manuální terapie I a II
 • detailní průběh svalových řetězců a jejich funkce
 • vertebroviscerální vztahy
 • skolióza
 • poruchy páteře v bederní, hrudní a krční oblasti
 • prevence vzniku poruch v oblasti horní a dolní končetiny, chůze, běh
 • lektor metody Spiralstabilization
 
Spiralstabilization znamená   - stabilní
  - mobilní

Původní název metody Spiralstabilization je SM systém.
Název vycházel ze zkratek Stabilizace páteře a Mobilizace páteře.

Spiralstabilization se vyvíjí od osmdesátých let dvacátého století a má tedy za sebou více než 25 let klinických zkušeností. Spiralstabilization pracuje se spirální stabilizací. Spirální svalové řetězce stabilizují pohyb, obkružují tělo na jeho povrchu, stahují jeho obvod a protahují tělo směrem vzhůru. Spirální stabilizace zvyšuje meziobratlové disky, dává meziobratlovým kloubům pohyblivost, odstraňuje blokády. Páteř se regeneruje a léčí. Oproti tomu vertikální svalové řetězce stabilizují klid, probíhají vertikálně, tj. seshora dolů, obvod těla se rozšiřuje, tělo se snižuje. Vertikální stabilizace snižuje meziobratlové disky, klínovitě je deformuje a blokuje meziobratlové klouby - páteř se degeneruje.

Spiralstabilization rozvíjí optimální koordinaci pohybu, vyvíjí sílu směrem vzhůru, přispívá ke správnému postavení kloubů a optimálnímu protažení a posílení svalů.

Spiralstabilization je využitelný jako komplexní rehabilitační program pro

 • bolesti krční, hrudní a bederní páteře
 • vystřelující bolesti od páteře do ruky nebo hlavy
 • skoliózy
 • onemocnění meziobratlových plotének
 • při poruchách velkých i malých kloubů:
  • kyčelní, kolenní, hlezenní
  • ramenní, loketní, klouby zápěstí
  • hlavové klouby
 • plochou nohu
Spiralstabilization

Spiralstabilization se využívá jako součást léčby u onemocnění

- srdečně cévní - zlepšení hybnosti hrudní páteře a žeber, zlepšení kvality dýchání

- trávicí soustavy - díky střídavému napětí svalů dochází k masáži orgánů dutiny břišní, zejména střev a blahodárnému účinku na pravidelné zažívání

- močo-pohlavního ústrojí - posílení a protažení svalů pánevního dna, které je vhodné pro muže i ženy. Cvičení uvolní inervaci i cévní zásobení pánevního dna a tím i zlepší funkci celého ústrojí.

- inkontinence - cvičení slouží i jako prevence a léčba inkontinence

Toto cvičení používá i řada sportovců jako kondiční tréning, prevenci přetížení a k regeneraci páteře.

Spiralstabilization se může stát Vaší cestou z ordinace ke kvalitnímu způsobu života a zpět ke sportu.

Spiralstabilization je kombinací manuálních technik, cvičení s dopomocí a aktivního cvičení. Vhodnou kombinaci dostanete vždy vzhledem k problému, se kterým přicházíte.

V celém systému se pracuje na uvolnění přetížených struktur a posílení oslabených svalů. Využívá se pružného odporu, který Vám pomůže lépe posílit i protáhnout a to v pohybech, které regenerují pohybový aparát a pomáhají lepší činnosti vnitřních orgánů. Cvičení je sestaveno tak, že se svaly řetězí do svalových spirál od nohy až k ruce - díky tomu se vytváří vertikální trakční síla na páteř a velké klouby. Tím dochází k regeneraci pohybového ústrojí. Cvičením dochází také ke zvýšení elasticity hrudníku, tím dostává srdce více prostoru pro svou činnost. Dále střídavé stahy svalů masírují orgány břišní dutiny a zvyšují životně důležité prokrvení v orgánech. Tímto se zcela přirozeně předchází a řeší řada interních chorob. Spiralstabilization se proto využívá jako prevence i jako léčba.

Celý tento systém má pouze jedinou nevýhodu: cvičit za Vás nikdo nebude.

Mgr. Jana Dolejší byla vyškolena samotným zakladatelem
této techniky MUDr. Richardem Smíškem.

 

Ceník procedur

 
 
 
Masáže Regenerace - úvodní stránka
 
 
© webdesign econtrol.cz 2024