Dornova metoda

dornova metoda - ilustrační obrázek

Autor Dornovy metody Dieter Dorn – znovuvynalezl – způsob, jak rychle a jemně korigovat vysunuté obratle, skoliózy, bolavá ramena, kyčle, kolena, klouby, délku končetin a tím vyrovnávat celkovou statiku našeho těla.

Dieter Dorn

Dornova metoda - jednoduchý manuální způsob, jak pomoci sobě, svým blízkým nebo klientům při akutních problémech nebo dlouhodobých bolestech v zádech a kloubech. Je metoda, která umožňuje nápravu obratlů a kloubů jemnou manuální terapií, kdy za aktivní účasti pacienta jsou přirozeně volným pohybem usazeny do správné polohy.

Dornovou metodou se uvolňují fyzické i psychické bloky a lze ji proto považovat za postup, jímž se léčí příčiny. Je-li příčina odstraněna, mizí i příznaky. Je nutné zde ale připomenout, že aktivní spolupráce pacienta je základním předpokladem úspěchu.

Dornova metoda se dá vhodně kombinovat s Breussovou masáží, zvláště při problémech se zády.

Tělo jako dům

Lidské tělo je jako dům. Pokud má dům špatně postavené základy, hroutí se celý. Analogicky musí mít i lidské tělo správně posazené kosti a klouby středu těla, aby mohlo dobře fungovat a nic mu nebránilo v pohybu. Z tohoto stanoviska vychází Dornova metoda, která dbá jako první na správné posazení kyčelních kloubů v kloubních jamkách.

Masér nejprve poměří délku dolních končetin. Pokud je jedna noha delší, znamená to špatné posazení kyčelního kloubu, způsobené většinou nesprávným sezením s překříženými nohami, porodem nebo otřesy při jízdě v dopravních prostředcích. Delší noha se jemně zasune, čímž se hlava kyčelního kloubu správně usadí do pouzdra. Po vyrovnání nohou jsou "základy domu" opět v pořádku a lze pokračovat dalšími defekty. Problémy způsobené špatným držením těla se odrážejí na páteři – vzniká skolióza a různě vybočené obratle. Vše je spojeno s nepříjemnými bolestmi zad a hlavy. Také proto je Dornova metoda doporučována lidem trpícími bolestmi hlavy. Masér působí na krční obratle a klient s ním aktivně spolupracuje. Správným natočením hlavy a tlakem na postižené místo se obratle lépe navrací na své původní místo.

Nezapomínejte na posilování

Problémy se zády mají často svou příčinu v ochablém zádovém svalstvu. Touto metodou se odstraňuje příčina problému, který by se, při lepším způsobu držení těla a posilování svalstva, neměl vracet. Pravidelným procvičováním zádových partií se posilují svaly podél páteře, svalstvo pak tvoří jakýsi korzet, který nedovoluje vychylování obratlů. Odstranění problémů Dornovou metodou a následné posilování alespoň dvacet minut denně je tedy dlouhodobým řešením problémů se zády.

 

Ceník procedur

 
 
 
Masáže Regenerace - úvodní stránka
 
 
© webdesign econtrol.cz 2024