Kineziotaping

Kineziotaping - ilustrační obrázek

Kineziotaping též kineziologické tejpování je odvozeno od slova kineze- pohybovat. Tato technika v dnešní době zaznamenává obrovský nárust ve všech oblastech sportu, regenerace a rehabilitace.

Historie Kineziotapingu

V 70. letech minulého století vyvinul kineziotaping japonský lékař a chiropraktik kenzo Kase. Zkoumáním nalepovaných pružných pásek na kůži zjistil, že při sportovních výkonech dochází k menší úrazovosti a naopak přetížený svalový a kosterní systém je odlehčen. Dochází k normalizaci svalového napětí a zároveň ke zlepšení funkce krevního oběhu a lymfatického oběhu. Důkladnou aplikací tejpů vytvořil techniku použitelnou nejen pro sportovce, ale také doléčení úrazů, regeneraci a rehabilitační činnost.

Specifickým nalepováním elastických pásek se pokožka zvlní a tím je podpořen krevní oběh i lymfatický systém. Prodlužuje se uvolnění svalů, účinek lymfodrenáží i masáží a aktivují se ozdravné procesy.

Na rozdíl od pevných sportovních tejpů, které slouží k omezení nebo úplnému znemožnění pohybového stereotypu, neomezuje nikterak kineziotaping hybnost. Z těchto důvodů využívá této techniky stále více masérů, fyzioterapeutů i lékařů. Kineziotaping je vytvořen na bavlněné bázi a svojí pružností a celkovou charakteristikou odpovídá povaze lidské kůže. Lepidla používaná při výrobě dnešní generace kineziotapů již nevyvolávají tak časté alergické reakce a mohou tedy být nalepeny i několik dní. tejpy je možné podle potřeby nalepovat i několikrát za sebou.

Kineziotaping je velice účinný při doléčení či udržení odblokovaného místa v uvolněném stavu. Použití kineziotapingu po úrazech výrazně urychluje léčení. různými korekcemi odlehčují tejpy svalovou zátěž.

Uplatnění kineziotapingu

  • Při bolestech páteře, kloubů, šlach a svalů
  • Při sportu- prevence, akutní ošetření, doléčení
  • Prodlužuje účinky masáží
  • Vyrovnává nesprávné držení těla
  • Stabilizuje uvolněné blokády
  • Zlepšením průtoku krve a lymfy aktivuje ozdravné procesy
  • Po úrazech , při rekonvalescenci a rehabilitaci
 

Ceník procedur

 
 
 
Masáže Regenerace - úvodní stránka
 
 
© webdesign econtrol.cz 2024