Poradenství a rehabilitace

Dnešní civilizovaný svět má novodobý mor - sedavý způsob života a jednostranné zatížení těla. To způsobuje mnoho bolestivých projevů, které jsou způsobeny zkrácením určitých svalových partií, za současného ochabnutí jiných svalových partií. To má za následek bolesti zad, šíje i kloubů bez zjevných známek jejich opotřebení. Novodobý způsob života není vhodný pro naše tělo, které je naprogramováno k pohybu. Jakmile tento proces začneme cítit v podobě bolestí zad je nejvyšší čas pracovat na jeho zvrácení. Avšak ještě lepší je prevence v podobě informací o tom, jak se máme ke svému tělu chovat.

Proto nabízíme tyto služby, které pomohou pochopit a napravit vadné držení těla a tím zmírnit a odstranit bolesti pohybového aparátu.

 

Poradenství

poradenství a rehabilitace - ilustrační obrázek

Edukace pohybových stereotypů

Nesprávná pozice např. při čištění zubů, nebo u počítače a nesprávné pohybové návyky, např. vadné zdvihání břemen a jejich reedukace, mohou pomoci v prevenci a léčbě bolestí zad.

Ergonomie

Správně nastavené pracovní prostředí, jako je výška pracovní plochy, nebo správné úhly rukou při psaní na klávesnici, patří k základním vědomostem, pro prevenci bolestí, způsobených jednostrannou zátěží a špatnou pozicí těla při práci.

 

Individuální léčebná výchova

Zaměřená na nápravu plochonoží

Plochá noha je i v dnešní době stálým problémem, který způsobuje bolesti pohybového aparátu. A to i ve velmi vzdálených částech těla, jako jsou bolesti hlavy či ramen. Ploska nohy je základna, na které stojí celé naše tělo a jakákoli odchylka se dříve či později projeví v celém těle. Proto poradenství a rehabilitace ploché nohy je nezbytná pro prevenci i léčbu bolestí zad.

Zaměřená na nápravu svalové dysbalance

Svalová dysbalance znamená, že se některé svaly zkrátí a jiné ochabnou. Může předcházet vadnému držení těla. Korekce svalové dysbalance pomůže zmírnit bolesti takto postižené oblasti.

Vadného držení těla

Pokud je tělo používáno špatně nebo je míra pohybové aktivity nízká, dochází ke svalové dysbalanci. Vadné držení těla jsou nakumulované svalové dysbalance.

 

Ceník procedur

 
 
 
Masáže Regenerace - úvodní stránka
 
 
© webdesign econtrol.cz 2023