Anticelulitidní ozónové masáže

anticelulitidní ozónové masáže - ilustrační obrázek

Anticelulitidní ozónová masáž je určena především ženám, které trápí celulitida. Masáž je však vhodná i pro muže, kteří chtějí podat vysoký fyzický výkon. Je to masáž ideální v boji proti celulitidě, vhodně kombinuje tlak a podtlak při masáži. Tím dochází ke zvýšenému prokrvení tkáně a rozrušování tukové tkáně. Při masáži dochází k optimálnímu protažení svalů, prokrvení masírovaného svalu a optimálnímu nastavení vazivové struktury - tím dojde k vyhlazení pomerančové pokožky. Masáž je vhodně doplněna ozónovým zábalem, který zvýší účinek masáže.

Co je to celulitida a jak vzniká

Lipohypertrofie neboli celulitida, lidově nazývaná též "pomerančová kůže", se vyznačuje drobnými shluky tukových buněk v podkoží, které vytváří nevzhledné dolíčky na pokožce. Nejčastěji se nachází v oblasti hýždí, stehen a boků. Ukládání tuku do podkoží způsobuje z velké části ženský hormon estrogen - příroda si takto chtěla pojistit ochranu ženských reprodukčních orgánů. Ženy jí to však mají za zlé, protože výsledek nevypadá příliš vzhledně a praktický význam tukové vrstvy je v současnosti již nadbytečný, neboť nedostatku potravy ani zimě již odolávat nemusíme.

Tukové zásoby si však naše tělo vlivem genetického kódu vytváří i nadále - jsme naprogramováni ukládat vše, co se z přijaté potravy ihned nespotřebuje, do podkoží v podobě tukových polštářů. Vznik pomerančové kůže navíc ještě umocňuje sedavý způsob života, špatná strava, stres a další faktory, spojené s moderní dobou. Celulitida se tak vyskytuje až u 90 % žen a rozhodně se netýká jen těch se zakulacenějšími tvary - výjimku netvoří ani ženy velmi štíhlé. Anticelulitidní ozónová masáž stimuluje podkožní vazivo, které má u žen jinou, jemnější strukturu, než u mužů. Aktivuje cirkulaci lymfy a krevního oběhu v inkriminovaných místech, díky čemuž je podpořen metabolismus podkoží a lépe se odplavují škodliviny z těla. Masáž regeneruje namáhanou pokožku, vyhlazuje ji a působí pozitivně i na strie a fialové žilky. Zároveň se tímto druhem masáže regeneruje svalstvo.

Co je to ozón a jeho využití při masáži

Ozon je tříatomová molekula kyslíku. Je používán v medicíně pro své regenerační a omlazující účinky na tkáně. Po anticelulitidní masáži následuje promazání ozónovým krémem, jehož účinek mnohonásobně umocňuje tlakový zábal břicha, hýždí a stehen. Funguje na principu stlačení pokožky, díky kterému stoupá nitrožilní tlak a snižuje se filtrace krve z kapilár. Tato závěrečná fáze procedury má rozhodující podíl na dosažení kýženého efektu.

Doporučení spojená s masáží

Po anticelulitidní ozónové masáži se doporučuje vypít 2 až 3 litry vody nebo neslazených tekutin denně. Zvýšený podíl vody v krevním oběhu usnadňuje odplavování zplodin metabolismu podkožních buněk. Pro viditelný výsledek je vhodné masáž navštěvovat jedenkrát týdně po dobu alespoň měsíce a půl. U každého klienta jsou však výsledky patrné v různém časovém horizontu.

 

Ceník procedur

 
 
 
Masáže Regenerace - úvodní stránka
 
 
© webdesign econtrol.cz 2022